Chelneri/Ospatari Germania

Divaexim Jobs

Job expirat

RESPONSABILITATI

Conditii salariale: 1300-1800 euro net
Numarul de ore lucratoare/saptamana: 50 ore
Experienta necesara: 5 ani

Responsabilitati:
• Primirea clientilor si stabilirea relatiei cu acestia (salutul, pronuntarea numelui clientului daca este cunoscut)
• Informarea clientilor sugestiva, verbala si prin lista
• Exercitarea operatiunilor obisnuite necesare servirii ca: mis-en-place in ordinea ceruta de tehnica servirii (pentru micul dejun, dejun, cina rece sau calda)
• Servirea atenta si cuviincioasa a consumatorilor
• Incasarea contravalorii produselor
• Debarasarea meselor dupa fiecare masa
• Respectarea programului de lucru

CERINTE

Cerinte
• experienta in domeniu de minim 5 ani
• cunoasterea limbii germana la nivel conversational
• detinerea unei diplome de calificare in domeniu
• detinerea unei recomandari de la unul din fostii angajatori
• persoana serioasa, responsabila, amabila

Limbi straine: germana– nivel mediu
Educatie: liceu sau scoala profesionala
Competente specifice:
• atentie la detalii
• rezistenta la stres

BENEFICII OFERITE

Alte informatii
• posibilitatea efectuarii de ore suplimentare
• cazare oferita de catre angajator in schimbul unei sume de bani
• acces la internet/TV
• mese gratuite oferite de catre angajator

DESCRIEREA FIRMEI

Divaexim Jobs-resurse umane