Cautam ingrijitoare pentru persoane varstnice in Germania

GoWork.pl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Localizarea: Lüdenscheid
De ingrijit: doamna Katherina (89 ani)
Doamna nu se mai poate ocupa de conducerea casei, ii trebuie ajutor in efectuarea activitatilor zilnice cum ar fi imbracarea. Conditia psihica si fizica este buna, este independenta dar ii trebuie asigurare in timpul ridicarii. Are inceput de dementa. Responsabilitati:
Ajutor in activitatile zilnice (mancare, igiena intima, imbracare/dezbracare, avut grija de ingrijirea pielii). Ingrijitoarea va trebui sa aibe grija si de casa: pregatirea meselor, calcare, spalare, curatenia casei.

CERINTE

Cerinte:
experienta
o buna cunoastere a limbii germane
bine vazut carnet de conducere
fara dependente
implicare si angajare in responsabilitati

BENEFICII OFERITE

Oferim:
400 lei pentru o plecare rapida in Germania
asigurare
cazare si mancare gratuit la locul de munca
transportul asigurat
salarii atractive (intre 800-1400 euro net lunar)

Gowork.pl este o agenție de recrutări poloneză care se ocupă cu recrutarea personalului din domeniul ingrijirii persoanelor vârstnice din Germania. Din anul 1995 de când agenția și-a început activitatea în acest domeniu și-a extins spectrul nu numai în toată Polonia ci și în Bulgaria sau România. Persoanele care sunt interesate sã lucreze ca îngrijitor de persoane vârstnice pot sã ia legãtura cu noi prin e-mail, telefon sau prin pagin noastrã de web.
Consultanții noştri vor rãspunde cu siguranțã la astfel de interpelãri, iar atunci începe procesul de recrutare.