Cautam ingrijitoare pentru doamna Elisabeth

GoWork.pl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Data plecarii: 30.06., plecare pentru 2-3 luni
Domna are 93 de ani si locuieste la casa in apropierea orasului Münster.
Persoana este dependenta, se misca cu ajutorul scaunului cu rotile. Are dementa si aritmii, incontinenta si probleme de auz. In acest moment de ea are grija asistenta,
Responsabilitati:
Responsabilitati casnice: pregatirea meselor, curatenie, spalare, calcare;
Responsabilitati de ingrijire: ajutor in imbracare,dezbracare, ajutor in timpul igienei (baie ), schimbarea scutecelor-chilotilor, dar si transferul de la pat la scaun si acompaniere la vizitele medicale.

CERINTE

Cerinte:
foarte bune cunostinte de limba germana
experienta in ingrijirea persoanelor imobilizate la pat
implicares si rabdare
carnet de conducere
bine vazut referinte

BENEFICII OFERITE

Oferim:
loc de munca intr-o firma stabila
loc de munca legal si sigur
salarii atractive
mancare gratuit la locul de munca
organizarea transportului inspre si dinspre Germania

Gowork.pl este o agenție de recrutări poloneză care se ocupă cu recrutarea personalului din domeniul ingrijirii persoanelor vârstnice din Germania. Din anul 1995 de când agenția și-a început activitatea în acest domeniu și-a extins spectrul nu numai în toată Polonia ci și în Bulgaria sau România. Persoanele care sunt interesate sã lucreze ca îngrijitor de persoane vârstnice pot sã ia legãtura cu noi prin e-mail, telefon sau prin pagin noastrã de web.
Consultanții noştri vor rãspunde cu siguranțã la astfel de interpelãri, iar atunci începe procesul de recrutare.