Cautam contabil pentru relocare in Germania

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam contabil cunoscator de limba germana pentru o companie din Germania.

Locatia job-ului este intr-o localitate in apropierea orasului Dresda. Compania este una multinationala, care produce si comercializeaza materiale de etansare, adezivi, spume si aerosoli industriali pentru constructii civile.

CERINTE

Persoana care va ocupa acest post are nevoie de urmatoarele competente:

- competente lingvistice: germana nivel mediu – avansat (scris, citit, vorbit);
- calificare prin liceu sau facultate in domeniul contabilitatii;
- experienta in contabilitate: minim 2-3 ani;
- cunostinte si experienta in folosirea programului SAP;
- permis de conducere;
- reprezinta avantaj experienta intr-o companie multinationala unde faceati raportari pentru Germania sau intr-o companie cu servicii de Accountancy externalizate in Germania.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.