caut sofer categoria b germania

SC Denis Padeal Company SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

SC Denis Padeal Company SRL angajeaza sofer categoria B pentru autoutilitara 3.5tone (prelata). Activitatea principala se desfasoara pe teritoriul Germaniei dar si in Europa.

Obligatii:
-efectueaza serviciile de marfuri pe rutele nationale si internationale
-respecta timpul corespunzator de incarcare si livrare
-disponibilitatea permanenta de discutie cu dispecerul (se lucreaza ca si programul de TIR)
-preluarea si predarea documentelor de transport
-aspect fizic ingrjit, purtarea echipamentului de protectie la incarcare si descarcare (se livreaza in mare parte in industria auto din Germania, Mercedes, BMW, Audi, etc.)
-depune eforturi permanente de a imbunatati parametrii de exploatare a masinii (masina in permanenta curata si ingrijita si un consum de carburant in parametrii normali)

CERINTE

-permis categoria B
-obligatoriu cunostiinte de limba germana sau engleza la nivel conversational (discutii telefonice)
-experienta minima de 1 an (incepere imediata) sau incepator cu perioada de initiere
-se sta pe comunitate intre 1-3 luni (in functie de necesitatile fiecaruia)
-recomandare de la locul de munca anterior constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

-se ofera autoutilitara echipata complet pentru transporturi comunitare (cabina de dormit, sistem auxiliar de incalzire, webasto, etc.)
-program de lucru flexibil (cu posibilitatea de a face dusuri gratuite in centrele de incarcare sau livrare)
-salariu incepand de la 1000E/luna in functie de abilitatile si performantele fiecaruia

SC Denis Padeal Company SRL - Firma de transport international