Cariera medicala in Germania

Safta Personalvermittlung

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam personal medical calificat si motivat, respectiv medici si asistenti medicali.
Se ofera:
Excelente oportunitati de formare pe plan profesional
Pachet salarial conform grilei de salarizare germana:
-asisteti medicali 2100-2500 Euro
-medici 2800 - 5000 Euro, in fct. de specializare si experienta

CERINTE

-studii absolvite in domeniul medical
-fara antecedente penale
-cunostinte de limba germana
-interesat de acumularea de noi cunostinte
-spirit de observatie si atentie distributiva
-atitudine concilianta in relatiile cu pacientii si colegii de munca
-certificat de conformitate eliberat de Ministerul Sanatatii sau in curs de obtinere

Sfat: Pentru candidatii fara cunostinte de limba germana, va rugam sa consultati oferta noastra de cursuri

BENEFICII OFERITE

-sprijin subsantial la indeplinirea formalitatilor pentru obtinerea dreptului de libera practica in Germania
-consultanta si suport in obtinerea permisului de munca in cazul asistentilor medicali.
-beneficii salariale atractive
-contracte de munca semnate direct cu angajatorul german
-suport continuu si asistenta pe toata perioada medierii obtinerii job-ului dorit
-suport post plasare
-asistenta in pregatirea interviului
-negocierea contractului de munca (cu acordul angajatorului, cand este permis)
-sprijin in organizarea interviului.
-decontare transport

DESCRIEREA FIRMEI

www.safta-hr.de

Safta Personalvermittlung cu sediul in Limburg (Germania) ofera servicii de recrutare si plasare personal medical in spitale, clinici si alte institutii de sanatate de pe intreg teritoriul Germaniei.