Asistenti, moase si medici pentru Germania

certa Personalmanagement GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem o firma de recrutare cu sediul in Germania si cautam asistente medicale, asistenti medicali, moase, medici generalisti si specialisti, tehnicieni radiologi pentru spitale si cabinete medicale pe tot teritoriul Germaniei. Acceptam si candidati la începutul carierei, cu conditia sa aiba cunostinte de limba germana de nivelul B2 sau sa insuseasca limba germana la nivelul B2 intr-un interval de 9 luni.

CERINTE

- Studii medicale
- Disponbilitatea si placerea de a lucra in domeniul medical german
- Disponibilitatea de a lucra in ture

BENEFICII OFERITE

- Contract de intermediere cu certa Personalmanagement GmbH
- Un loc de muncă în Germania in conformitate cu pregatirea Dvs. profesionala.
- Asistenţă completă în pregătirea documentelor de aplicare si depunerea cererii de recunoaştere a diplomei in Germania
- In special pentru STUDENTI: Suportăm 50% din pretul cursurilor de germană la nivelul A1, A2, B1 si B2
- Pentru angajati: Suportam 50% din pretul cursurilor de germană la nivelul B1 si B2
- Suportăm cheltuielile de transport şi de cazare pentru sustinerea interviului de angajare în Germania
- Suport în găsirea unei locuinţe mobilate.
- Puteti sa alegeti orasul, unde doriti sa lucrati – deoarece avem o retea vasta de angajatori, va putem indeplini dorintele privind orasul preferat

companie specializata in recrutarea de personal, cu sediul in Germania