ASISTENTI MEDICALI SI MEDICI SPECIALISTI- CUNOSTINTE LIMBA GERMANA NIVEL MEDIU / AVANSAT

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Oferire ingrijire medicala in unitati spitalicesti/ unitati de ingrijire batrani- in functie de nivelul de cunoastere al LIMBII GERMANE- Pentru spital este nevoie de un nivel B2 - C1, pentru restul A2

CERINTE

Tipul de contract este impartit in doua parti. Titlu de asistent medical trebuie fi recunoscut de statul german. In general dureaza sase luni. In timpul acesta se va folosi un contract de munca pe legislatia din Romania. In momentul primirii recunoasterii angajarea se va face pe contract german.

Salariu inainte de recunoasterea diplomei- PTR ASISTENTI- este 1350 Euro net; dupa recunoastere minim 1600 Euro net. In ambele cazuri candidatii beneficiaza de asigurare de sanatate.
Program de lucru: 40 ore/saptamana- fara posibilitatea de a lucra in ture de noapte / weekend- pentru cresterea venitului- PE PERIOADA DE DINAINTEA RECUNOASTERII DIPLOMEI; ULTERIOR recunoasterii exista posibilitatea cresterii venitului- ture de noapte si weekenduri. Inca de la inceput candidatii au contractul roman si un precontract german

SALARIU MEDICI SPECAILISTI- SE NEGOCIAZA IN FUNCTIE DE EXPERIENTA SI SPECIALIZARE- MIN 2500 EUR NET

CAZAREA SI MESELE nu sunt asigurate. Candidatii vor primi suport in gasirea cazarii de la agentia Germana.