Asistenti Medicali pentru Spitale Germania

Business Activ Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Locatia: Bavaria - zona München si Baden-Württemberg - lacul Constanta (granita cu Elvetia, Austria)

Locuri de munca pentru Asistentii Medicali care au experienta pe urmatoarele sectii:

• Anestezie
• Terapie Intensiva
• Bloc operator

Conditii de recrutare:

- Obligatoriu: minimum 2 ani de experienta
- Acte doveditoare: Diploma de Asistent Medical Generalist
- Cunostinte medii a limbii germane nivel B1-B2
- Interes si capacitate pentru o munca de lunga durata in Spitalele Germane
- Fara abateri de la lege sau sanctiuni la locul de munca

CERINTE

- Se ofera cursuri de limba germana
- Nivelul de salarizare pentru Asistentii Medicali este de 2200 euro pe luna brut pana la recunoasterea studiilor
- Nivelul de salarizare pentru Asistentii Medicali este in jur de 3000 euro pe luna brut dupa recunoastere studiilor
- Se aplica pentru Dreptul de Munca in Germania

Business Activ Consult este o firma de consultanta in domeniul afacerilor si resurselor umane.

Serviciile noastre sunt special concepute pentru a se adapta tuturor solicitarilor intr-o piata in continua dezvoltare in care concurenta este din ce in ce mai acerba iar nevoia promovarii valorilor este in continua crestere.