Asistenti medicali pentru Germania

Medchance

Job expirat

RESPONSABILITATI

Medchance, ca societate germană înregistrată, căutam asistenți medicali / asistente medicale cu și fără experiență pentru spitale / azile de bătrâni / instituții medicale în Germania.

- Salariul de bază începând de la 1700€
- Cu examen de asistent medical recunoscut (limba la
nivel B2) peste 2200€
- Ore de muncă reglementate și haine de lucru gratuite
- Angajarea pe perioadă nelimitată in cazul recunoașterii
examenului de asistent medical

CERINTE

Ați obținut cu succes diploma de asistent medical, dispuneți de cunoștințe în limba germană (minim nivelul de limbă germană B1) și sunteți interesați la o carieră profesională de lungă durată in Germania?
Atunci sunteți bineveniți la Medchance.

Candidatul ideal:
- Diplomă de absolvire școală postliceală (asistent medical)
- Limba germană la nivel B1, ideal B2
- Dorința de a lucra în Germania

BENEFICII OFERITE

- Ajutor in contact cu autoritățile si sprijin administrativ in
Germania (spre exemplu: înregistrarea la serviciul public
de evidență a persoanelor din Germania, înregistrarea la
casa de sănătate, deschiderea unui cont bancar)
- Angajatorul plătește contribuția la fondul sistemului de
asigurări sociale și pensii precum și contribuțiile pentru
asigurările de sănătate, conform legilor în vigoare din
Germania
- Împreuna cu angajatorul vostru căutam o locuință pentru
dumneavoastră
- Nu percepem nici un comision pentru intermediere

Ne bucurăm de aplicația dumneavoastră și vă mulțumim pentru încrederea in Medchance.

Contactați-ne fie prin myjob.ro, prin formularul de pe site-ul nostru sau sunați-ne!
www.medchance.de
info@medchance.de
+49 89 66061335