Asistenti medicali - job-uri in Germania oferite direct de firma germana

Auxila-Pflegepartner GmbH & Co. KG

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dorim sǎ angajǎm cu contract de muncǎ asistenti medicali/ asistente medicale în spitale, clinici şi centre de îngrijire vârstnici in Germania. Oferim curs de limba germanǎ.

Servicii incluse:
- recunoaşterea diplomei în Germania
- contract de munca pe post de asistent medical, cu toate asigurarile platite
- consiliere şi suport pentru interviuri şi integrare
- oferim în fiecare lunǎ curs de limba germanǎ de la nivelul zero pânǎ la B1+Ingrijire sau B2, cu test Telc acreditat.

Nu percepem commision pentru intermediere.
Informaţii la tel. 0312212308 (RO), +49-64458459150 (DE).

CERINTE

Condiţii:
- diplomǎ de asistent medical generalist (asistenta medicala)

BENEFICII OFERITE

Se oferǎ curs de limba germana cu examen Telc acreditat.
Salarul de bazǎ brut anual de inceput este cuprins între 20.000 Euro si 30.000 Euro + sporuri, in funcţie de performanţele. Se oferǎ bonusuri şi beneficii.

Auxila-Pflegepartner GmbH & Co. KG este o companie germanǎ cu sediul în Hessen, Germania. Compania îşi desfaşoarǎ activitatea în Germania, Spania, Portugalia, Croatia, Polonia, Ungaria şi Romania.
Principalul obiect de activitate este intermedierea locurilor de muncǎ în Germania.
Compania face parte dinntr-un consorţiu de firme cu o experienta de 25 de ani de activitate.