Asistenti medicali/Infirmieri pentru sanatoriu/azil in Germania

SHR International GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sunteti asistent medical/infirmier, doriti sa lucrati in Germania?
Este obligatoriu cunoasterea limbii germane la nivel de cel putin B1 conform certificatului Goethe.

CERINTE

Pentru clientul nostru, sanatoriu privat din Berlin/Germania, căutăm asistenti medicali/infirmieri cu experienta, in/pentru departamente de geriatrie, dementa si terapie intensiva.

BENEFICII OFERITE

NU PERCEPEM TAXE SAU COMISIOANE DE LA CANDIDATI

- Asistenta gratuita pe toata durata demersurilor administrative.
- Contracte pe perioada de 24 luni in sanatoriu privat cu posibilitate de prelungire.
- Conditii de lucru si salarizare similare cu ale asistentilor locali 1700 - 2400 euro brut, pensie, concediu legal.
- Recunoastere Profesionala Germana/Deutsche Berufsanerkennung

SHR International GmbH este o companie de recrutare personal din Germania cu sediul in Berlin. Are ca obiect de activitate selectia si plasarea fortei de munca in domeniul medical.