ASISTENTI MEDICALI GENERALISTI IN GERMANIA!!

BUSINESS SERVICE AGENTUR

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Business Service Agentur, Berlin recruteaza asistenti medicali generalisti pentru a lucra în casele de ingrijire medicala din Germania, pentru unitati de geriatrie sau unitati cu pacienti cu nevoi speciale (stare vegetativa sau respirație artificială, demență, Alzheimer sau pacienti cu handicap motor).

Cei interesati sunt rugati sa trimita CV-uri la romania2@bsa-germany.com in limba germana, in format Europass si sa ataseze si copii dupa diplomele care atesta calificarea ca asistenti medicali generalisti. Diplomele trebuiesc traduse in limba germana, de autentificarea traducerii se ocupa agentia.

CERINTE

- are calificarea de asistent medical generalist
- are (preferabil) experienta in ingrijirea batranilor, experienta in ingrijire intensiva extra clinica
- are cunostinte de limba germana de nivel minim B1.
- este o persoana placuta, care lucreaza bine in echipa si foarte responsabila la locul de munca
- este o persoana care doreste un loc stabil de munca in Germania pe durata nedeterminata (si doreste sa isi aduca si familia)

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- contract de munca pe durata nedeterminata
- salariul brut lunar: 1,500 Euro pana la obtinerea certificatului de limba germana pentru nivel B2 si dupa obtinerea lui, lunar 1,900 euro brut.
- orele suplimentare sunt platite.
- 26 zile de concediu
- cursuri de germana intensive subventionate 100%
- pe durata studiilor de limba germana, angajatii lucreaza 50% din timp, restul timpului se aloca studiului limbii.
- asistenta continua incepand cu momentul sosirii pe aeroport in Germania
- traducerea si omologarea diplomelor care atesta titlul profesional

Business Service Agentur, Berlin recruteaza asistenti medicali generalisti pentru a lucra în casele de ingrijire medicala din Germania, pentru unitati de geriatrie sau de ingrijire speciala (pacienți in stare vegetativa sau cu respirație artificială, pacienții cu demență sau Alzheimer).

Cerinte:
calificarea de asistent medical generalist
experienta in ingrijirea batranilor, experienta in ingrijire intensiva extra clinica
cunostinte de limba germana de nivel minim B1.

Se ofera:
contract de munca pe durata nedeterminata
salariul brut lunar: 1,500 Euro pana la obtinerea certificatului de limba germana pentru nivel B2 si dupa obtinerea lui, lunar 1,900 euro brut. Orele suplimentare sunt platite.
26 zile de concediu
cursuri de germana intensive subventionate 100%
pe durata studiilor de limba germana, angajatii lucreaza 50% din timp, restul timpului se aloca studiului limbii.
asistenta continua incepand cu momentul sosirii pe aeroport in Germania
traducerea si omologarea diplomelor care atesta titlul profesional