ASISTENTI MEDICALI GENERALISTI - GERMANIA!!

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

BRAINS CONSULTING recruteaza asistenti medicali generalisti pentru a lucra în spitale si case de ingrijire medicala din Germania.
Clinicile, spitalele si caminele de batrani germane ofera contracte de munca pe perioada nedeterminata conform legislatiei germane.

Locatie: Frankfurt am Main, Hesse

CERINTE

Cerinte:
- are calificarea de asistent medical generalist
- certificat de conformitate eliberat de Ministerul Sanatatii din Romania
- are experienta minim 1 an ca si asistent medical in bloc operator /; ATI / urgente / ingrijire batrani,
- are cunostinte de limba germana de nivel minim B1.
- este o persoana placuta, care lucreaza bine in echipa si foarte responsabila la locul de munca
- este o persoana care doreste un loc stabil de munca in Germania pe durata nedeterminata.

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite:

Se ofera:
- contract de munca pe durata nedeterminata
Un salariu fix excelent (cel puțin € 14,50 brut/oră) adica minim 2.200 € brut pe lună bazat pe 35 de ore pe săptămână .

- orele suplimentare sunt platite.
Servicii de noapte 25 %
Servicii de duminica 50 %
Servicii de sarbatori legale 100 %
- 26 zile de concediu
TRANSPORT Romania- Germania – se spuporta de catre fiecare aplicant in parte.

- CAZAREA este suportata de catre angajat (aproximativ – 400 Euro/luna– toate utilitatile incluse);
Angajatorul va oferi consultanta gratuita in identificarea unei cazari.

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.