Asistenti medicali- Centru de Ingrijire - Germania

Business Activ Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Locatie : Orasul balnear Bad Krozingen, Freiburg,in apropierea Franței și Elveției,
Pozitii disponibile: 10
Locul de munca: Centru de Ingrijire
Salariu : 1650 Euro-1950 Euro brut/luna-pentru Asistent Medical fara recunoastere in Germania
2150 Euro-2500 Euro brut/luna-pentru Asistent Medical cu recunoastere in Germania
Ce ofera Angajatorul :
• Perioada contractului: 12 luni cu posibilitate de prelungire,

CERINTE

Curs de limba germana in Romania pana la nivelul A2 (conform Cadrului European Comun de Referinta pentru Limbi);
Curs de limba germana gratuit in Germania pentru nivelele B1-B2 (conform Cadrului European Comun de Referinta pentru Limbi)
• Se lucreaza in medie 40 de ore pe saptamana,
• Asigurari sociale,
• Asigurari medicale,
• Cazare : asigurata de angajator contra cost
• Biletul de avion este platit de candidat
• Ore suplimentare ,
• Concediu platit,
• Bonusuri- prime de concediu,
Conditii de recrutare:
• Obligatoriu: Diploma de Asistent Medical Generalist
• Cunostinte medii de limba germana scris si vorbit
• Fara abateri de la lege sau sanctiuni la locul de munca
Ce trebuie sa faceti???
Pasul 1: Ne trimiteti cv-ul in limba germana completat, si o poza cu dvs.

Business Activ Consult este o firma de consultanta in domeniul afacerilor si resurselor umane.

Serviciile noastre sunt special concepute pentru a se adapta tuturor solicitarilor intr-o piata in continua dezvoltare in care concurenta este din ce in ce mai acerba iar nevoia promovarii valorilor este in continua crestere.