Asistenti/e si ingrijitori/oare medicali/e

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Aceste locuri de munca se gasesc in clinici cu un spectru mai larg de specializari, in clinici de recuperare si in centre de ingirjire a pacientilor.
Sarcinile difera in functie de specializarea departamentului pe care veti lucra.

CERINTE

Descrierea companiei:
Cautam impreuna cu partenerii nostri asistenti/e medicali/e si ingrijitori/oare pentru spitale, clinici, centre de recuperare si azile din Germania.
Cerinte:
Cautam persoane harnice, cu bun simt si cu dorinta de a lucra pe un termen lung in Germania. Integrarea dumneavoastra in echipa clinicii si succesul in comunicarea cu pacientii depinde si de nivelul de limba germana cu care incepeti. Exista suport oferit si de catre clinici in invatarea limbii germane pentru a ajunge la nivelul de B2.
Pentru a obtine un job in Germania:
- aveti o diploma care certifica formarea dumneavoastra ca asistent/a medical/a sau ingrijitor/oare;
- daca aveti si experienta este un avantaj;
- aveti cunostinte de limba germana, ideal un nivel de B2, insa si daca aveti A2 suntem interesati sa va cunoastem.
Noi suntem interesati si bucurosi sa va cunoastem si sa va ajutam sa lucrati in Germania.

BENEFICII OFERITE

- salariu fix intre 1800 si 2400 euro brut / luna;
- asigurare;
- sprijin in imbunatatirea nivelului de limba germana.

Firma Job Connect s-a nascut in 2007 din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.