Asistente medicale pentru Germania

01Jobs

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautare de 4 asistente medicale pentru Berlin.
Contractul este perioada nedeterminata (in general); in unele cazuri poate fi pe o perioada de 1 an dar care va fi prelungit pe perioada nedeterminata.
Se lucreaza 7-8 ore/zi; exista posibilitatea sa se lucreze si in weekend-uri sau ture de noapte (se primesc bani suplimentari).
Salariul este pentru primele 6 luni intre 1700 € - 1900 €; dupa aceasta perioada poate ajunge intre 2300 € - 2500 €
In general cazarea este asigurata, dar contra cost (intre 400 € - 450 €/luna); in alte cazuri cazarea este asigurata (sub forma unui internat).
Biletul de avion este fie platit de angajator, fie va fi rambursat cand se ajunge in Germania.

CERINTE

Persoanele interesate trebuie sa detina atestate/diplome de asistente si trebuie sa cunoasca limba germana nivel A2.
Veti beneficia de cursuri de limba germana pe parcursul sederii in Germania pentru cei care au doar nivel A2.

Suntem o firma de recrutare personal pentru Romania si strainatate.