Asistente medicale (m/f), Germania

MedicalOnboardingGermany

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Posibilitatea de muncă, fie într-o clinică, centru medical, acasă rezidențiale sau ambulatoriu / ambulatorie de îngrijire-service
- Monitor, reglementa și administra medicamente și perfuzii intravenoase
- Efectuarea de teste prescrise la pacientii lor, cum ar fi controlul tensiunii arteriale, temperatura, respirația, pulsul și zahăr din sânge
- Intocmeste echipamente si ajutoare de medic în timpul examinării și tratamentul pacientului
- Asistarea medicilor cu examene medicale si de a administra tratamentele prescrise
- Îngrijirea pacientului și documentare
- Asigurarea suportului emoțional pacienților și a rudelor
- Ajutor pentru a educa familiile si persoanele care ii ingrijesc de pacientii lor cu privire la cele mai bune moduri de a avea grijă de ei și să le păstreze în condiții de siguranță
- Proceduri medicale minore în conformitate cu echipamente si autorizare de supraveghere medicală

CERINTE

- O bună cunoaștere a Germană - B1 +
- Asistență medicală de formare profesională Finalizat
- Dorința de a lucra în relocarea și Germania, pe termen lung și în mod regulat

BENEFICII OFERITE

Diferite locații din toată Germania - Berlin, Munchen, Hamburg, Koln, Frankfurt, Stuttgart si multe altele.

- Oferte de muncă în regiune și câmpul dorit
- condiții de muncă atractive
- Comunicarea cu viitorii angajatori și coordonarea interviurilor de locuri de muncă
- Asistenta cu recunoașterea calificărilor dumneavoastră, permis de muncă / viză și relocarea în Germania
- Aprox. Salariu net: 1.400- 2.100 Euro lunar

MOG - MedicalOnboardingGermany este o agentie de recrutare si consultanta powered by Media Consult Maier + Partner GmbH din Karlsruhe, Germania. Va punem la dispozitie medici si asistente medicale pe plan international precum si informatii importante cu privire la procedurile de recunoaștere, învățarea limbii germane pentru medici si asistente medicale, șansele de carieră in domeniul medicinei. Oferim deasemenea si sfaturi pentru o rata mai mare de succes in căutarea de locuri de muncă și nu numai.