Asistenti medicali (m/f), Germania

MedicalOnboardingGermany

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam profesioniști din următoarele domenii:

- Asistenti medicali de orice specializare
- Medici pediatri
- Medici geriatri
- Infirmieri
- Operațor Asistent tehnic
- Moașe
- Fizioterapeuti

Diferite locații in toată Germania - Berlin, Munchen, Hamburg, Koln, Frankfurt, Stuttgart s.a.m.d.

Responsabilitati:
- Pregatit de muncă, fie într-o clinică, centru medical, domiciliu sau ambulator
- Monitorisarea și administrarea medicamentelor și perfuziilor intravenoase
- Efectuarea de teste prescrise pacientilor lor, cum ar fi controlul tensiunii arteriale, temperatura, respirația, pulsul precum și analiza zahărului din sânge
- Pregatirea echipamentelor si ajutoarul medicului în timpul examinării și tratamentului pacientului
- Asistarea medicilor cu examene medicale si administrarea tratamentelor prescrise
- Îngrijirea pacientului
- Asigurarea suportului emoțional pacienților și a rudelor
- Educarea familiilor si persoanelor responsabile cu privire la ingrijirea pacientilor
- Proceduri medicale minore cu autorizare si supraveghere medicală

Intéressé? Puis envoyez votre candidature à mog@mcm-web.de

CERINTE

- O bună cunoaștere a limbii germane Nivel B1+
- Curs de asistentă medicală finalizat
- Dorința de a lucra în Germania pe termen lung și în mod regulat

BENEFICII OFERITE

Diferite locații in toată Germania - Berlin, München, Hamburg, Köln, Frankfurt, Stuttgart s.a.m.d.

- Oferte de muncă în regiunea și specializarea dorita
- Condiții de muncă atractive
- Comunicarea cu viitorii angajatori și coordonarea interviurilor de locuri de muncă
- Asistenta cu recunoașterea calificărilor dumneavoastră, permis de muncă / viză și relocarea în Germania
- Aprox. Salariu net: 1.400 - 2.100 Euro lunar

MOG - MedicalOnboardingGermany ist a recruiting and consulting agency powered by Media Consult Maier + Partner GmbH in Karlsruhe, Germany. We provide international doctors and nurses with important information about recognition procedures (Patientenkommunikationstest & Approbation), learning German for doctors and nurses, career chances, living in Germany, successful job search and more.