ASISTENTE/ ASISTENTI medicali Germania

Artigum GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Oferim posibilitatea de a muncii în aziluri de bătrâni și asistență mobilă la domiciliul pacientului.

Salarizare :
- 1250 - 1400 euro net - în perioada de obținere a recunoașterii profesionale
- 1600 - 1800 euro net - după perioada de obținere a recunoașterii profesionale
- Durata: contract pe termen nedeterminat, concediu 21 zile
- Cazare oferită contra cost, aproximativ 200 - 400 euro/lună incluzând și utilități
- Nu trebuie plătit niciun comision pentru serviciile noastre!

- ORGANIZĂM CURSURI GRATUITE DE LIMBA GERMANĂ!

Responsabilități:
- determinarea nevoilor de îngrijiri generale de sănătate și furnizarea îngrijirilor generale de sănătate, de natură preventivă, curativă și de recuperare;
- administrarea tratamentului, conform prescripțiilor medicului, monitorizarea stării pacientului;
- protejarea și ameliorarea sănătății, elaborarea de programe și desfășurarea de activități de educație pentru sănătate și facilitarea acțiunilor pentru protejarea sănătății în grupuri considerate cu risc;
- pregătirea personalului sanitar auxiliar;
- întocmirea de rapoarte scrise referitoare la activitatea specifică desfășurată;
- asigurarea condițiilor igienico - sanitare generale la locul de muncă.

CERINTE

- Vârsta minimă : 21 ani
- Absolvenți ai Școlii Postliceale Sanitare cu specializarea “Asistent Medical Generalist“ sau a Facultății de Medicină cu specializarea “Asistență Medicală Generală“
- Recunoașterea diplomei de către Ministerul Sănătății
- Cu sau fără experiență, în funcție de anul absolvirii
- Nu este necesară cunoașterea limbii germane

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare personal medical