Asistenta Medicala pentru Germania

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru unul dintre clientii nostri cautam Asistente Medicale pentru Germania

Se ofera:
Conditii de munca foarte bune intr-un renumit lant de spitale privat
Locuri de munca sigure in Bavaria: München, Rosenheim, Chiemsee
Dupa perioada de proba se ofera contract pe perioada nedeterminata
Cursuri de limba germana si cursuri de specialitate
Suport in vederea obtinerii statutului de asistent medical (recunoastere profesionala) in Germania
30 de zile de concediu
Salarizare: 2500 – 2900 Euro/Brut lunar plus alte facilitati in cazul orelor lucrate in weekend, in zile de sarbatoare sau ore de noapte

CERINTE

Personal medical calificat (diploma de Atestare Profesionala)
Experienta minim 2 ani, de preferat in Spital sau Clinici cu tehnologie medicala avansata
Cunostinte in neurologie, traumatologie, chirurgie, terapie intensiva si reanimare de preferat
Cunostinta de limba germana (nivel B2)
Foarte bune cunostinte de utilizare a calculatorului