Asistent / Paramedic Germania

Tolle Karriere

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru o rețea mare de clinici din Germania sunt invitați să lucreze asistente medicale pentru îngrijirea bolnavilor și persoanelor în vârstă

CERINTE

Cerinte:
• Diploma de Educație Medicală secundară (asistent medical / paramedic)
• Experiență doi ani.
• Bune cunostinte de limba germană la nivel B2. Dacă nu vorbiți germana, iar aveți între 18 și 35 ani, este posibil a obține ajutor financiar pentru învățarea limbilor străine în țară, o excursie la angajator, transferulșirecunoaștereadocumentelor, deplasarea în Germania sprelocul de lucru). Informațiidetaliate la cerere.
• Abilitatea de a lucra în echipă, înaltămotivațiepentru a lucra, capacitatea de învățarebună, flexibilitate, dorința de a se muta

BENEFICII OFERITE

Condiții de lucru:
• Contractul cu posibilitate de prelungire
• Salariile 24.000-28.000 de euro pe an brut
• Pachetul Social
• Oferă posibilitatea de a primi prestații (gradinita, mese, dormitoare)
Trebuiesă fie indicat care limbi străine cunoasteți, nivelullor, Certificate disponibile.

DESCRIEREA FIRMEI

Compania se specializeaza in:
- Executive search
- Consultanţă în Management
- Plasarea fortei de munca in Europa
- Organizarea cursurilor de limba germana si de pregatire profesionala în Europa