Asistent medical pentru Germania

SHR International GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sunteti asistent medical din Republica Moldova, doriti sa lucrati in Germania?
Angajator: Clinica
Locatie: Berlin/Brandenburg

CERINTE

- Asistent medical licentiat (cu diploma) din Republica Moldova
- Cunoasterea limbii germane la nivel de A2/B1 conform certificatului Goethe
- Experienta profesionala reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

- Cursuri gratuite de limba germana pana la nivelul de B2;
- Asistenta gratuita pe toata durata demersurilor administrative;
- Obtinerea Deutsche Anerkennung (recunoastere profesionala a diplomei de asistent);
- Transportul si cazarea asigurate pe durata interviului in Germania;
- Cazarea si masa asigurata pe durata recunoasterii profesionale in Germania;
- Contract de munca, conditii de lucru si salarizare similare cu asistentii medicali din Germania, concediu legal de odihna;
- Salariu lunar 1800 euro brut fara recunoastere profesionala si 2800 euro brut cu recunoastere profesionala

NU PERCEPEM TAXE SAU COMISIOANE DE LA CANDIDATI!!!!!

Persoanele interesate sunt invitate sa ne contacteze via Myjob, sau pe e-mail: as@shr-international.de

SHR International GmbH este o companie de recrutare personal din Germania cu sediul in Berlin. Are ca obiect de activitate selectia si plasarea fortei de munca in domeniul medical.