Asistent medical - Germania

SC EUROPRORECRUIT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Institutie specializata in ingrijirea cetatenilor seniori, cauta asistenti medicali generalisti, cunoscatori ai limbii Germane.
In cei 10 ani experienta, au atins standarde de ingrijire foarte inalte, pe care acum vor sa le extinda si la domiciliul pacientilor.

RESPONSABILITATI:

- Deplasarea cu masina companiei la domiciliul pacientilor;

- Evaluarea, planificarea, implementarea nevoilor de sanatate si asistenta sociala pentru pacienti;

- Se asigura ca procesele administrative sunt livrate în mod eficient la cerințele legislative;

- Completarea dosarelor / fiselor de observatii ale pacientilor;

- Administrarea si evidenta tratamentelor medicale si asigurarea stocului disponibil de medicamente;

- Monitorizarea indicatorilor fiziologici;

- Asigurarea actualizarii fiselor de observatie.

CERINTE

- Experienta recenta in domeniu de minim 6 luni;

- Obligatoriu detinerea unui permis de conducere categoria B;

- Copie a diplomei de absolvire;

- Certificat de membru al Ordinului asistentilor medicali;

- Certificat de conformitate cu Directiva UE 2005/36, (Adeverinţă de conformitate UE) eliberat de Ministerul Sănătăţii Direcţia Generală Politici de Sănătate;

- Atestat de limba germana – Nivel B1 sau B2 prezinta avantaj;

- Limba germana – nivel mediu.

BENEFICII OFERITE

Conditii salariale:
Intre 1600-2100 Euro / brut / luna.

In primele 3 luni - 1600 Euro / luna / brut.

Urmatoarele 3 luni (pana la recunoasterea Diplomei) - 1700 Euro / luna / brut.
Dupa recunoasterea Diplomei - 1850 Euro / luna / brut.

6 luni dupa recunoastere - 1900 Euro / luna / brut.

12 luni dupa recunoastere - 1950 Euro / luna / brut.

18 luni dupa recunoastere - 2000 Euro / luna / brut.

24 luni dupa recunoastere - 2100 Euro / luna / brut.

COSTURI CANDIDAT:

Tarif inscriere - 360 RON, la semnarea contractului cu agentia noastra.

* Pentru mai multe detalii, nu ezitati sa ne contactati!

EUROPRORECRUIT este o agenţie de recrutare cu experienţă în selecţia şi plasarea forţei de munca în străinătate, acreditată de Ministerul Muncii, cu sediul in București.
Recrutam candidati din toate localitatile din Romania pentru diferite domenii, fiind un lant de incredere intre persoanele in cautarea unui loc de munca si companiile angajatoare.
De asemenea, oferim consultanta si orientare in cariera, suport pentru pregatirea tuturor formelor legale precum si monitorizarea candidatilor pe tot parcursul derularii contractelor de munca ale acestora.

S.C. EUROPRORECRUIT SRL
C.U.I.: RO32129152
NR.REG.COM: J40/10158/2013
Adresa: Str. Doamna Ghica, Nr.133, Et.1, BUCURESTI
Tel.: +4 031. 424. 74. 26
+4 031. 424. 74. 28
Fax: +4 031. 424. 74. 27
E-mail: secretariat@europrorecruit.ro
Web: www.europrorecruit.ro

Program lucru: L-V intre 09:00 - 18:00.