Asistent Medical Generalist in Germania

Mediko Hire

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Sunteți prima persoană de legătură pentru pacienti și controlați tot procesul de îngrijre, inclusiv toată documentația necesară îngrijirii întocmită pe computer
- Sunteți responsabil(ă) de îngrijirea personală și atentă a pacientilor cu respectarea regulilor de îngrijire
- Sunteți partenerul de comunicare pentru aparținători și medicii persoanelor îngrijite

CERINTE

Angajam Asistent Medical Generalist pentru Germania. Candidatul ideal trebuie să fie:
- persoană empatică, motivată să înceapă o nouă viață în Germania
- să aibă diplomă de Asistent Medical Generalist
- experiența în domeniu prezintă avantaj

BENEFICII OFERITE

- Salariu tarifar intre 2200-3300€ BRUT +sporuri
- până la 3 luni cazare gratuita in Germania
- Scoala acreditata de limba germana
- Examinare acreditata de nivel B2
- Modul formare profesionala
- Contract pe perioada nedeterminata
- Recunoastere profesionala completa
- Suport integrare in Germania

Interviuri: 0722284004

DESCRIEREA FIRMEI

Mediko Hire GmbH este o companie a Lindhorst Gruppe.
Lindhorst Gruppe este un grup de succes de companii de familie care au in comun orientarea catre nevoile de baza ale oamenilor si catre cresterea dinamica de durata.
Suntem un experimentat administrator a 20 de resedinte proprii de seniori, cu peste 1.300 de angajati germani si straini dar si un recrutator specializat in evaluarea, calificarea si integrarea asistentilor medicali generalisti pentru munca in resedintele de batrani din Germania. Principiile noastre sunt calitatea si competenta, inovatia si dinamica, durabilitatea si increderea, toleranta si echitabilitatea.
Mediko Hire GmbH | Schmalhorn 13 | 29308 Winsen (Aller) | E-Mail: info@mediko-hire.de