Asistent medical generalist

alpha Personal Service GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Deplasare la partenerii noștri (spitale, case de bătrâni, etc.).
- Punerea în aplicare a tratamentului de bază.
- Program de muncă în schimburi.
- Monitorizarea și îngrijirea pacientului.
- Respectarea normelor de igienă.
- Însoțirea pacientului pentru investigații.
- Planificare, coordonare, documentare a activităților.
- Documentarea activităților desfășurate / documentația de asistență medicală.

CERINTE

- Diploma de asistent medical generalist
- Studii postliceale sau universitare
- Certificat de conformitate / experiență profesională
- Experiență profesională în domeniu (preferabil)

BENEFICII OFERITE

De asemenea prin intermediul companiei noastre aveți posibilitatea de a învăța limba germană.

* Vă oferim un curs gratuit de limba germană, de obicei în orașul de reședință. Cursul intensiv are 4-5 ore de curs pe zi și durează aprox. 6 luni.

* Scopul este recunoașterea calificării dvs. în Germania.

* Pentru participarea la curs vă oferim un contract de bursă cu garantarea unui contract de muncă și un ajutor financiar de 100 Euro lunar. Condiția de a putea pleca în Germania este obținerea certificatului B1 în limba germană.

* Costurile de transport până în Germania sunt preluate de noi.

* Obțineți un contract de muncă ca și personal auxiliar și câștigați deja aprox. 700 Euro net, beneficiînd de cazare gratuită.

* În timpul liber în Germania veți fi pregătit mai departe până la obținerea certificatului B2.

* Cu certificatul B2, vom solicita pentru dvs. recunoașterea calificării în Germania.

* După recunoașterea calificării, obțineți un contract de muncă și câștigați aprox. 1600 Euro net.

* Suplimentar primiți 150 Euro lunar pentru un drum în România (indiferent dacă plecați sau nu)

Fondată în 1997, alpha Personal-Service GmbH este agentie de recrutare și plasare a fortei de munca, astăzi una dintre cele mai de succes companii în regiunea Frankfurt (Rhein-Main) din Germania.