Asistent medical generalist

Mediko Hire GmbH

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam urgent 10 asistente medicale generaliste cu certificat de limba nivel B!!!

MEDIKO Pflege- und Gesundheitszentren GmbH apartine Grupului Lindhorst, afacere condusa de familia Lindhorst.

Resedintele noastre de seniori au un character hotelier si se caracterizeaza printr-un design exclusiv atat in interior cat si in exterior.
In ultimii ani am angajat foarte mult personal medical din Romania de care suntem extrem de multumiti.
Prin fondarea firmei Mediko Hire GmbH de catre Grupul Lindhorst s-a urmarit pregatirea optima pentru o noua viata in Germania,a noilor angajati din străinătate

CERINTE

Diploma de asistent medical generalist

Ideal : cunostinte de limba germana nivel B1 sau atestat de limba germana emis de Institutul Goethe

In cazul in care nu dispuneti de cunostinte suficiente de limba germana, noi va punem la dispozitie cursuri gratuite de limba.

Competenta sociala la nivel inalt

Competenta profesionala si prima experienta de munca in serviciul stationar

BENEFICII OFERITE

-Cazare asigurata
-Masa asigurata
-Asigurare de sanatate

DESCRIEREA FIRMEI

Familie – Competitivitate – Umanitate
MEDIKO Pflege- und Gesundheitszentren GmbH apartine grupului Lindhorst, afacere condusa de familia Lindhorst.

Sediul nostru este situat în Winsen pe Aller.
Proiectam, construim si operam azile de batrani.
Atuul nostrum consta tocmai in acest serviciu.

Cresterea cererii si dorinta tot mai mare a seniorilor pentru o casa noua la un cost accesibil sunt punctul de plecare pentru activităţile companiei Mediko Pflege- und Gesundheitszentren GmbH.
Cu conceptul de "locuințe deschise" vom promova contactele sociale și comunitare ale locuitorilor cu mediul local.
În același timp, oferim un program atractiv pentru petrecerea timpului liber si un program cu evenimente,astfel încât rezidenții noștri sa se simta ca acasă.

Mai mult de 1000 de oameni sunt angajaţi în acelaşi timp in cele 18 resedinte de seniori din toata Germania.

Prin fondarea firmei Mediko Hire GmbH de catre Grupul Lindhorst s-a urmarit pregatirea optima pentru o noua viata in Germania a noilor angajati din străinătate.

Web:
www.mediko-gruppe.de
www.mediko-hire.de
www.lindhorst-gruppe.de