Asistent medical cu recunoaștere în Germania

Dremo Personaldienstleistung

13-12-2019 | EXPIRA LA 29-12-2019

RESPONSABILITATI

Suntem pe piața muncii de 20 de ani și colaborăm cu mai multe companii din Germania. Vă așteptăm în echipa noastră!

Domeniul de activitate:

- îngrijirea și susținerea pe propria răspundere a persoanelor ce necesită ajutor
- efectuarea măsurilor de îngrijire medicală și reabilitare
- asistarea persoanele în vârstă în activitățile lor personale și sociale
- asistare la activități recreative și rețele sociale
- desfășurarea activităților organizatorice și administrative ale îngrijirii vârstnicilor

CERINTE

- absolvirea unui curs de formare profesională ca asistent medical sau îngrijitor de persoane vârstnice în Germania sau recunoașterea titlului dvs. profesional obținut în străinătate
- cunoștințe avansate de limba germană (B1-B2), cunoașterea limbajului de specialitate - solicitantul trebuie să comunice independent la locul de muncă, să înțeleagă sarcina, să o execute conform instrucțiunilor, să descrie problema
- sunt acceptați și începătorii
- capacitatea de a lucra de sine stătător și cu atenție
- cunoștințe informatice de bază
- permis auto și automobil propriu – constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- domenii de activitate interesante și variate în cadrul detașărilor de lungă durată (cu normă întreagă – este posibil și part time)
- plăți extratarifare - salariu pe oră în mărime de 17,00 € (20,00 € în vest)
- sporuri mari pentru orele suplimentare și de noapte (25%), pentru munca în zilele de duminică (50%) și în zilele de sărbătoare legală (100%)
- dreptul de a participa la planificarea orarului de lucru
- prime de concediu și de Crăciun
- contribuții la pensia ocupațională
- haine de lucru gratuite
- cazare gratuită

V-am trezit interesul? Atunci așteptăm cu nerăbdare CV-ul Dvs.!

DESCRIEREA FIRMEI

Furnizor de resurse umane și servicii de personal din Saxonia, Germania.
Declaratia noastra de confidentialitate: https://www.dremo.com/ro/service/protectia-datelor/

Interviu online

Ca sa aplici la acest job trebuie sa raspunzi la intrebarile interviului.