Asistent(a) Medical(a) pentru Germania

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o clinica de recuperare si face parte dintr-un lant de 9 clinici intinse pe teritoriul Germaniei.

Clinica combina armonios standarde inalte de ingrijire a pacientilor cu o atmosfera prietenoasa si primitoare. Scopul acestor clinici este de a oferi pacientilor noi orizontiri in viata si de a le asigura cea mai buna forma de recuperare posibila.

Departamentele existente in cadrul acestei clinici sunt:
- Geriatrie – scopul recuperarii in acest departament este de a reduce nevoia de ingrijire a persoanelor in etate si de a le reda independenta in viata de zi cu zi;
- Neurologie – in acest departament sunt tratate in sistem de recuperare afectiunile provocate de leziuni ale creierului, ale coloanei sau ale ale nervilor;
- Ortopedie – toate departamentele au o colaborare stransa intre ele, cooperand pentru cea mai buna eficienta a recuperarii. In departamentul de Ortopedie se au in vedere afectiunile sistemului locomotor, recuperare in urma fracturilor sau accidentelor, boli reumatice, leziuni ale sistemului muscular.

CERINTE

Pentru aceasta clinica, suntem in cautarea a 6 asistente de Medicina Generala, care:
- sa aiba nivelul B2 de limba germana (sau apropiat de B2);
- sa fie interesate de colaborare pe termen lung cu aceasta clinica (cel putin un an);
- sa aiba experienta solida de asistent medical,
- reprezinta avantaj experienta in sistemul medical german;

BENEFICII OFERITE

Persoanele care deja au specializarea recunoscuta in Germania, pot incepe imediat lucrul.
Salariul poate ajunge la 1800 – 2000 €, in functie de experienta si calificarile detinute.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.