Asistenți / asistente medicale sau asistenți / asistente medicale de pediatrie pentru îngrijirea persoanelor în vârsta

Artifex-Personaldienstleistung

Job expirat

RESPONSABILITATI

Căutam pe termen lung mai mulți asistenți medicali (femei / bărbați) pentru zona Bavaria. Activitatea se desfășoară predominant în îngrijirea persoanelor în vârsta. Este necesară o pregătire de circa trei ani pentru standardele germane. Cunoștințele bune de limba germană nu reprezintă criteriu de angajare, deoarece puteți obține prin Artifex un curs de limba germanăl. Cunoștințele de bază minime de limba germană sunt totuși necesare.
- Vă puteți informa şi pe pagina noastră www.artifex-personal.com -

CERINTE

Formare profesională de circa 3 ani finalizată, cu calificarea de asistentă medicală sau asistent medical
Flexibilitate şi motivație pentru noi provocări
Disponibilitate pentru munca în schimburi (serviciu de dimineață / după-amiază / noapte)
Minime cunoștințe de limba germană

BENEFICII OFERITE

Programul dvs. de lucru este de circa 35-40 ore / săptămâna. Artifex organizează pentru dvs. cazare şi planifică un curs de limbă extra-profesional (gratuit). Durata cursului de limba germană depinde de cunoștințele dvs. actuale de limbă şi durează până la 10 luni (nivel de limbă B2). Veți primi un contract de muncă pe perioadă nedeterminată şi veți primi în ţara dvs. contractul semnat de noi. Plata este extratarifară.
Salariul:
Până la echivalarea studiilor dvs. de către autorități (nivel de limba B2 necesar) în Germania, circa 1.850 € brut. După echivalare circa 2.250 € brut. Salariul depinde de programul de lucru.
Pe lângă salariu primiți sporuri ca de ex. spor de noapte şi spor de duminica

Artifex sa specializat pe colaborarea cu specialiștii străini în domeniul medical pentru toata Germania.