Angajam Ingrijitori batrani in Azile-Germania

Nikaria UG

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ingrijirea batranilor in Azile de batrani in landurile Bayern si Hessen.
-hidratarea si hranirea
-acordarea ingrijirilor igienice
-stimularea activitatii mentale si fizice a pacientilor etc.

CERINTE

Limba germana nivel conversational B1
Experienta in ingrijirea batranilor/bolnavilor in azile, spitale sau la domiciliu minim 2 ani.
Fara antecedente penale

BENEFICII OFERITE

-Contract de munca direct cu azilul din Germania.
-Asigurare medicala, pensie, somaj, etc. platite conform legislatiei germane.
-Concediu de odihna platit 24 zile lucratoare/an
-Salariul la inceput este de 9€/ora
-Pentru orele lucrate duminica sau in zile decretate zile libere in Germania se plateste intre 2€ si 5€ pe ora in plus.
-Se lucreaza in schimburi

Nikaria UG este o firma de recrutare personal din diferite domenii de activitate, din Romania si plasarea acestuia in companii de profil din Germania. Firma noastra nu percepe niciun fel de comision de la canditati.