S.C. LEM TEK S.R.L. ANGAJEAZA; OPERATORI MASINI DE PRELUCRARE A LEMNULUI (3); OPERATOR DATE, UTILIZARE APLICATIE INFORMATICA (1); MUNCITORI NECALIFICATI (3).

S.C. LEM TEK S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

OPERATOR MASINI: - montarea si demontarea sculelor pe masini in conformitate cu dosarul de fabricatie;
- monitorizarea functionarii utilajelor in timpul procesului de prelucrare, in regim automat sau semiautomat;
- intretinerea utilajelor si a sculelor aferente in conformitate cu cerintele din manualul utilajelor;
- pastreaza curatenia la locul de munca si raspunde de functionarea corecta a utilajelor.
OPERATOR DATE: - sa programeze masinile si utilajele in conformitate cu cerintele de fabricatie;
- instruirea operatorilor cu privire la utilizarea fiecarui program nou creat;
- asigurarea pastrarii in bune conditii a tuturor programelor;
MUNCITORI NECALIFICATI: manipularea produselor;
- curatarea si impachetarea produselor; depozitarea in conditii de siguranta pe paletii de transport.

CERINTE

OPERATORI MASINI: - studii medii ( preferabil cu profil tehnic)
- experienta in operarea utilajelor automate sau semiautomate prezinta un avantaj;
- experienta in intelegerea desenelor tehnice prezinta un avantaj.
OPERATOR DATE: - studii medii sau superioare (preferabil cu profil tehnic);
- cunoasterea si intelegerea desenelor tehnice;
- experienta in programare prezinta un avantaj.
MUNCITORI NECALIFICATI: - studii medii;
- abilitati in intelegerea desenelor tehnice prezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa
- decontare transport

DESCRIEREA FIRMEI

FABRICARE FERESTRE SI USI DIN LEMN CU GEAM TERMOPAN