Web Designer / Web Developer

CG DUNAREA MEDIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal :

- construire si asistenta unui portal web complex in domeniul turismului si al rezervarilor directe
- construire site-uri de prezentare simple, pentru unitati de cazare
- construire aplicatii web simple
- administrare site-uri web si prelucrare date
- propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web
- realizeaza bannere simple sau rich-media

CONDITII OBLIGATORII (proiect cofinantat din fonduri U.E.) :

- candidatul sa fie inmatriculat in invatamantul superior (student/masterand)
- candidatul sa aiba maxim 35 de ani

CERINTE

- cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate
- cunoasterea a cel putin unuia dintre urmatoarele limbaje de programare : HTML, XHTML, CSS sau Javascript.
- Abilitati de utilizare a cel putin unui programe dintre urmatoarele : Adobe Photoshop, Paint Shop Pro, Macromedia Freehand, Adobe Illustrator, Corel Draw, Adobe PageMaker, Adobe InDesign, MS Powerpoint, Macromedia Director, Flash.
- Studii superioare/masterat in curs (conditie obligatorie)
- portofoliu de lucrari
- creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului, in functie de portofoliu
- programul va fi flexibil
- PART-TIME
- se ofera contract de munca