Tehnician Gsm Service Point / Asistent vanzari

HAI BA TRUNG GSM 24 SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promovarea si vanzarea produselor si serviciilor din portofoliu;
- Constatarea, diagnosticarea terminale;or GSM la intrarea in service;
- Participarea la solutionarea defectelor si livrarea terminalului GSM inapoi catre client;
- Identificarea corecta a nevoii clientului si oferirea solutiei optime;
- Atingerea obiectivelor zilnice si lunare;
- Intocmirea documentelor necesare vanzarii;
- Intocmirea de rapoarte (activitate zilnica/saptamanala, activitate competitie)
- Gestionarea corecta a stocului.Oferim:
- program de lucru flexibil: full-time sau part-time;
- instruire şi integrare profesională în domeniu;
- posibilităţi de promovare în cadrul grupului.

CERINTE

- Cunoştinţe minime de electronică;
- Studii medii/superioare;
- Experienta in domeniul vanzarilor sau service;
- Cunostinte de baza in domeniul IT (Microsoft Office);
- Prezenta agreabila;
- Excelente abilitati de comunicare si putere de convingere;
- Initiativa, capacitate de rezolvare a problemelor;
- Atitudine deschisa, optimism, orientare spre client;
- Energie si pasiune pentru vanzari, placerea de a interactiona cu clientii;
- Capacitate de lucru in echipa.

A.F.C GSM face parte din A.F.C Group Europe care activeaza in domeniul Informatiei si Tehnologiei Comunicatiilor, in special fiind focalizat pe terminale telefoane mobile, smartphones, componente si accesorii GSM.
AFC GSM Service Point are peste 16 ani de exprienta in domeniul reparatiilor telefoanelor mobile pe piata europeana.
Obiectivul de activitate al companiei este vanzarea si service-ul de GSM.
Fiind o companie in continua dezvoltare, avem nevoie de persoane inteligente, ambitioase, harnice care doresc sa-si dezvolte cariera intr-o echipa puternica.