medic veterinar

SIAVET MEDICAL S.R.L. GALATI

Job expirat

RESPONSABILITATI

- consulta animalele de companie aduse in cabinet in vederea stabilirii diagnosticului si aplica terapia stabilita;
- in functie de caz, recomanda analize medicale, recolteaza probele, prelucreaza probele in laboratorul propriu si comunica proprietarilor/apartinatorilor rezultatele analizelor si interpretarea lor;
- efectueaza interventii chirurgicale;
- efectueaza eutanasierea animalelor cu boli incurabile in conditiile stabilite prin cadrul legal in vigoare;
- coordoneaza activitatea profesionala a asistentilor veteriari, tehnicienilor veterinari si personalului auxiliar de pe tura sa.

CERINTE

- sa fie absolventi de medicina veterinara cu diploma de licenta;
- sa dovedeasca abilitatea de a comunica placut si eficient cu publicul, precum si cu colegii de echipa;
- sa aibe capacitatea de a lucra in echipa, dar si de unul/una singura, in functie de nevoi;
- disponibiliate de a lucra (prin rotatie) si in weekend.

BENEFICII OFERITE

Pachetul salarial se negociaza la interviul de angajare, dupa care se renegociaza la terminarea perioadei de proba (3 luni) si apoi anual.
Pachetul salarial poate include: salariu fix negociat, procent din incasari, bonusuri de performanta, tichete de masa, cursuri de formare profesionala, telefon de serviciu, masina de serviciu, asigurare de sanatate privata, locuinta de serviciu.

DESCRIEREA FIRMEI

cabinet veterinar