Inginer Constructii Civile si Industriale

UZINSIDER ENGINEERING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analizeaza problemele de rezolvat, identifica elementele de proiectare pe baza datelor initiale si a schitelor date si ofera solutii tehnice optime de realizare a proiectelor.

CERINTE

Cerinte pentru INGINERI PROIECTANTI CU EXPERIENTA (min. 5 ani in proiectare):
- cunostinte solide a cel putin unui soft de proiectare 2D sau 3D (AutoCAD LT 2015, Autodesk ADVANCE DESIGN, Autodesk ADVANCE STEEL etc.)
- cunostinte limba straina nivel mediu (de preferat)
- experienta relevanta in proiecte industriale (constituie un avantaj)
- cunoasterea normelor de proiectare
- minim o recomandare din partea unui angajator
Cerinte suplimentare pentru INGINERI ABSOLVENTI 2015:
- media anilor de studiu din facultate min. 8.00
- sa stapaneasca foarte bine desenul tehnic precum si cunostintele si principiile de baza ale ingineriei in specialitatea sa
- cunostinte soft de analiza cu element finit (de preferat, dar nu obligatoriu)
- cunostinte limba straina (engleza, germana sau franceza), cel putin nivel mediu
Alte abilitati si competente:
- interes in autodezvoltare si perfectionare, implicare in activitatile profesionale, asumare de responsabilitati, integritate, profesionalism
- abilitati de comunicare si relationare
- seriozitate, fair-play, etica, loialitate

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra efectiv in domeniul de competenta, oportunitatea de a invata si dezvolta cunostintele;
- Traininguri de specialitate "on the job";
- Reale posibilitati de promovare profesionala;
- Pachete salariale de exceptie pentru persoane de exceptie, independente de varsta sau experienta, dar bazate pe cunostinte, atitudine, viziune, implicare, responsabilitate, performanta

UZINSIDER ENGINEERING S.A. este un institut de inginerie tehnologica, proiectare, cercetare cu o experienta de peste 55 de ani in elaborarea de proiecte industriale de mare complexitate.
Suntem o companie de inginerie moderna, organizata astfel incat sa oferim servicii multidisciplinare de proiectare, consultanta si expertizare tehnica, servicii de inalta calitate.