Gestionar Material-Galati

Persons

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam pentru clientul nostru, o companie importanta din domeniul ingineriei si consultantei tehnice, o persoana care sa ocupe functia de Gestionar Material. (Proiect ce se desfasoara in incinta Arcelormittal, Galati)

Descriere post:
• Candidatul trebuie sa poata efectua / gestiona activitatii de manipulare/cumparare , respectand cerintele tehnice si bugetare date.
• Emite comenzi in conformitate cu specificatiile tehnice primite de la alte departamente.
• In cadrul acestui post angajatul va urmari primirea materialelor trimise de furnizori pe santier, va raporta meterialele lipsa, va organiza manipularea materialelor de la zona de depozitare la zona de instalere.

CERINTE

Cerinte:
• Studii medii sau Universitare in domeniul mecanica.
• Buna cunoastere al lb engleza sau italiana(scris vorbit), CV se depun in lb. engleza.
• Operare MS OFFICE.
• Persmis de conducere cat. B -obligatoriu.
• Disponibil pentru deplasari in interes de serviciu.
Candidatul ideal detine:
• Cunostinte in gestionarea, achizitionarea de materiale industriale: receptie materiale, depozitare, manipulare.
• Cunostinte minime de interpretare a desenelor pentru conducte de instalatii.
• Capacitatea de achizitionare materiale: conducte, componente electrice.
• Cunoasterea de operare al echipamenteleor de manipulare si ridicare (macarale, stivuitoare)
• Capacitatea de intocmi: raport de nonconformitate, verificarea materialelor primite de la furnizori

BENEFICII OFERITE

Beneficii
• Salariu atractiv
• Program in ture +Sporuri de noapte

Persons este o agentie integrata de resurse umane, infiintata la sfarsitul anului 2015 de catre o echipa de antreprenori cu experienta in mediul de business.

Start-up inteligent, pozitiv si inovator, echipa noastra si-a propus sa revitalizeze modul in care interactionam ca specialisti in resurse umane, atat cu angajatorul, cat si cu potentialul candidat.

Echipa noastra furnizeaza servicii integrate de:
• Recrutare si selectie de personal; Executive Search
• Administrare de personal si Salarizare
• Leasing de personal
• Consultanta in resurse umane
• Centru de evaluare de personal
• Outplacement