Coordonator Transporturi Internationale

EW LOGISTICS EXPRESS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

· Comunicativ cu soferii si cu CLIENTII

· URMARIREA SOFERILOR SI TRANSMITEREA INFORMATIILOR (programelor)

· Sa aiba sensul responsabilitatii si sa stie sa se adapteze diferitelor modificari de organizare pentru clientii societatii

· Sa stie sa-si administreze stresul si diferitele probleme personale si sa nu le repercuteze la serviciu.

· Sa-si informeze responsabilul pentru diferite probleme, sa ia diferite decizii cu acordul acestuia (in functie de importanta).

· Diferite sarcini administrative (intocmire foi dupa concediu, eurovignete, planning camioane la sfarsitul saptamanii, colaborare cu garajul pentru anuntare revizii, pana s.a).

· Cunostinte foarte bune in domeniul informatic IMPERATIV, munca cu diferite programe/softuri

· Cunostinte perfecte ale Legislatiei Sociale Europene in domeniul Transportului International de Marfuri (timpii de condus si odihna)

· Limba Engleza si Franceza scris si vorbit avansat

· Post bazat la GALATI, Romania.

CERINTE

Disponibil, Punctual, Ordonat, Riguros, Motivat si Curajos sunt principalele criterii cerute.

BENEFICII OFERITE

· La dispozitie : laptop, telefon Blackberry (pt mail).

· Salariu ATRACTIV

Pentru trimiterea CV-urilor si eventualelor intrebari, VA RUGAM utilizati adresa de contact: denisa.ewlogistics@gmail.com

SC EW LOGISTICS EXPRESS S.R.L. va invita sa va alaturati echipei sale in calitate de Coordonator transport international de marfuri generale.

Filiala a unei importante companii de transport international din Franta, RDV Transports, societatea EW LOGISTICS EXPRESS isi extinde activitatea pe teritoriul Romaniei si continua sa-si contureze renume si rezultate pe parcursul a celor aproape doi ani de existenta.