Consilier Juridic-FULL TIME

MAIRON

Job expirat

RESPONSABILITATI

- redacteaza / avizeaza contractele comerciale, inclusiv trateaza obiectiuni contract si intocmeste anexele aferente
- redacteaza / avizeaza alte tipuri de contract si alte documente cu caracter juridic (ex.:notificari, adrese, instiintari, novatii, cesiuni, hotarari AGA)
- se implica in activitatea de recuperare a creantelor (notificari, pregatire dosar pentru prezenta in instanta)
- asigura asistenta juridica necesara desfasurarii activitatii curente a companiei in cele mai bune conditii
- informeaza managementului firmei cu privire la modificarile legislative aparute care pot afecta activitatea firmei
- ingrijeste si actualizeaza baza de date ce cuprinde contractele firmei (arhivare si indexare documente contractuale, semnalizare expirare contractele si recomandari de reinnoire)
- intocmeste rapoarte periodice de activitate catre management

CERINTE

- licentiat in drept juridic al Facultatii de Drept (specializarea stiinte juridice)
- experienta de minim 3 ani intr-un post similar (consiliere juridica, cu accent pe partea comerciala)
- cunostinte temeinice de drept comercial, drept civil, dreptul muncii, dreptul societatilor comerciale, financiar
- capacitate de decizie si organizare, motivatie, rigoare
- rapiditate in operare PC

BENEFICII OFERITE

- salariu pe masura competentei
- oportunitatea dezvoltarii carierei in cadrul unui grup de firme national

Distributie si procesare de produse metalurgice (tabla, profile, teava, otel beton, oteluri inoxidabile, oteluri cu destinatie speciala). Productie teava sudata, debitare tabla groasa cu oxigaz si plasma, debitare si fasiere tabla subtire, fasonare otel beton din colaci si din bare, carcasare. Comert exterior, transport.
- Marcile reprezentate: MAIRON
- Provenienta capital: Romanesc

Site-urile firmei:
www.mairon.ro si www.mairon-tubes.ro