Angajam Receptioner hotel

SC DUNAREA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
1)Sa asigure primirea clientiilor sau potentialilor clienti si sa indentifice nevoile acestora
2)Informarea, rezervarea si cazarea clientiilor sau potentialilor clienti ai hotelului
3)Stabilirea unor relatii optime cu clientii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor ocazionale
4)Obligatia de a prelua solicitarile/ indicatiile primite de la client privind corespondenta si/ sau mesajele ce vin pe adresa sa
5)Efectuarea schimbului de tura se face prin verificarea monetarului (raportul X), a platilor din programul Fidelio si gestiunea marfurilor din cadrul receptiei; se comunica detalii specifice privind camerele si clientii cazati precum si alte informatii
6)Obligatia de opera corect in programele Fidelio (gestiune hoteliera) si Priority (facturare)
7)Obligatia de a solicita completarea formului de feedback de catre clienti

CERINTE

Studii medii / superioare in turism
Curs Receptioner Hotel
Cunostinte de Microsoft Office;
Cunostinte foarte bune de limba engleza
A doua limba straina – constituie avantaj
Minimum 1 an experienta pe o pozitie similara;
Foarte bune abilitati interpersonale si de comunicare;
Spirit organizatoric dezvoltat;
Persoana dinamica si capabila sa faca fata situatiilor neprevazute.

BENEFICII OFERITE

• salariu fix negociabil in functie de experienta relevanta in domeniu si in acord cu grila de salarizare a companiei
• bonusuri atractive in functie de realizarea target- ului stabilit pe departament
• posibilitatea de a lucra intr- un mediu nou si modern, in plina expansiune.

DESCRIEREA FIRMEI

Istoricul Companiei
Istoricul Grupului Galtour & Dunarea incepe in undeva in anii ’60 ai secolului trecut odata cu construirea hotelurilor Dunarea si Galati. Acestea au functionat in cadrul Oficiului Judetean de Turism Galati.
In 1990 se naste Galtour, prima agentie de turism din Moldova si a doua din Romania, fiind una dintre primele afaceri private inregistrate in Romania postdecembrista. Intre 1990 si 1995 cele doua companii au evoluat independent insa inca din 1995 Galtour devine actionar al Dunarea.

Misiune si Viziune
In prezent suntem singurii furnizori de servicii integrate turism&ospitalitate din regiune. Avem insa misiunea de a ne afla printre liderii nationali din domeniu in ceea ce privesc standardele serviciilor oferite.
Viitorul acestei industrii sta in capacitatea de a oferi clientilor clipe de fericire – fie in vacante sau la evenimente – memorabile!

Valori
De la formarea grupului Galtour&Dunarea, sute de mii de clienti au cumparat serviciile noastre iar faptul ca suntem si acum aici este dovada ca am reusit sa oferim valorile promise:
incredere – suntem de peste 50 de ani aici si credem ca vom fi si in urmatorii 50 de ani tot aici;
respect – atunci cand ne angajam sa facem ceva nici o piedica nu ne poate opri sa ne respectam angajamentul luat;
deschidere – intotdeauna suntem atenti la ceea ce ne propun partenerii nostri, clienti, furnizori, institutii publice, si ne straduim sa gasim cele mai bune solutii pentru toate partile implicate;
performanta – prin aceasta intelegem suma experientei si a dedicarii profesiei noastre al carei rezultat inseamna servicii mai bune pentru clientii nostri;
Daca vrei sa faci parte dintr-o echipa tanara, entuziasta si orientata spre rezultat si afirmare, te invitam sa ni te alaturi!