Angajam Inginer Electric Vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Orientarea catre clienţi
• Este responsabil pentru relatia cu clientii din portfoliu si gradul de satisfacere
• Monitorizeaza planurile de actiune referitoare la relatiile cu clientii in ceea ce priveste ofertarea, primirea comenzilor si livrarile de marfuri , incasarea facturilor.
• Manageriaza portofoliul de clienti
• Coordoneaza oferta in conformitate cu strategia societatii si optimizeaza profitabilitatea
• Coordoneaza actiunile intre diferitele entitati si orienteaza clientul in vederea realizarii obiectivelor de vanzari
• Formalizeaza acordurile comerciale fata de client, intocmeste si implementeaza contracte
• Intocmeste rapoarte de vizita pentru fiecare intalnire cu clientul
• Propune noi oportunitati de afaceri in concordanta cu obiectivele pe termen mediu si lung de vanzari
• Revizuieste si optimizeaza registrul de comenzi in conformitate cu cerintele strategice
• Contribuie la planul de marketing
• Obtine feedback cu privire la tendintele pietei, creaza o viziune argumentata si comunica corespunzator in organizatie
• Participa la definirea si promovarea de noi produse si tehnologii pentru client
▪Pachet salarial atractiv
▪Mediu de lucru competitiv
▪ Posibilitatea de avansare

CERINTE

• Experienta in vanzari IN DOMENIUL ELECTRIC

• Mobilitate 70% (carnet de conducere CAT.B)
• Integritate
• Perseverenta
• Atitudine pozitiva
• Orientare catre rezultate si monitorizarea rezultatelor proprii
• Capacitate de a gasi solutii pentru problemele intalnite si de punere in practica a pasilor necesari
• Comunicare eficienta, abilitatea de a fi convingator folosind observatii bazate pe date, fapte si logica
• Capacitate de a se integra si a colabora in cadrul echipei, de a raspunde rapid si eficient la cerinte
• Atitudine proactiva, initiativa
• Simt comercial
• Cunostinte MS Office (Excel, Word, Power Point)
• Absolvent studii superioare tehnice Electric/ Electronic/ Automatizari