Agent de vanzari

SC Spiri Com SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul presupune activităţi de prospectare a pieţei, negociere şi vânzare de servicii oferite de companie in domeniul fondurilor europene.
Responsabilitati:
- Participă activ la identificarea clienţilor noi, contactarea potenţialilor clienţi;
- Pregătirea întâlnirilor, documentaţie şi alte aspecte specifice;
- Creează şi dezvoltă relaţii cu clienţii şi găseşte modalităţi de fidelizare a acestora;
- Realizează obiectivele stabilite de companie;
- Răspunde pentru corecta executare a contractelor şi acordurilor încheiate cu clienţii din portofoliu.
- Prezentarea serviciilor, promovarea în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei;
- Urmărirea realizării planului de vânzări lunar, trimestrial, anual;
- Participarea la negocieri
- Stabileşte şi participă la întâlnirile cu clienţii;
- Redactează rapoartele şi procesele-verbale după întâlniri;
- Întocmeşte documentele comerciale;
- Răspunde pentru calitatea serviciilor;
- Răspunde de urmărirea încasării sumelor datorate de către clienţi şi de transmiterea documentelor de vânzare;
- Participă activ la planificarea şi implementarea strategiei de vânzări;
- Urmăreşte derularea şi finalizarea contractelor.

CERINTE

- Experienţă în domeniul vânzărilor;
- Cunoscator a domeniului accesarii fondurilor europene - obligatoriu
- Studii medii (bacalaureat, studiile superioare constituie un avantaj);
- Cunoştinţe de operare PC – MS Office (Word si Excel);
- Perseverenţă în atingerea obiectivelor;
- Abilităţi de vânzare, prezentare şi negociere;
- Capacitatea de a lucra organizat cu termene limită;
- Seriozitate, orientarea spre rezultate şi dorinţa de perfecţionare;
- Abilităţi de comunicare, interacţiune şi organizare;
- Spirit antreprenorial, atitudine pozitivă, entuziasm şi motive;
- Atitudine proactivă.

BENEFICII OFERITE

- Oportunităţi de evoluţie şi dezvoltare profesională;
- Oportunitatea de a fi implicat în proiecte de dimensiuni importante;
- Materiale de promovare necesare disponibile;
- Oportunitate reală de promovare în funcţie de rezultatele personale;
- Venituri motivante.

Firma de proiectare constructii civile si industriale cu experienta de 22 ani in domeniu ( sediul in Bucuresti).Pentru mai multe informatii vizitati site nostru www spiricom.ro