TEHNICIAN FIBRA OPTICA

NOVI LGS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile postului:
- Executarea lucrarilor de dezvoltare si intretinere a retelei de telecomunicatii de fibra optica;
- Comunica catre superiori direct starea lucrarii dar si problemele identificate;
- Intocmirea de rapoarte de activitate;

CERINTE

Cerintele postului:
- Experienta in construirea de retele fibra optica, mentenanta si dezvoltarea retelei de fibra optica;
- Disponibilitate si aptitudini lucru la inaltime;
- Lucrari pe reteua de fibra optica;
- Suduri , instalari enclosure , cutii de jonctiune , odf;
- Experienta in lucru cu fibra optica SM,MM;
- Atestat sudor FO - reprezinta un avantaj;
- Cunostinte solide cablare structurata;
- Permis de conducere categoria B;
- Disponibilitate pentru deplasari si program flexibil;
- Studii tehnice medii;
- Atestat de electrician reprezinta un avantaj;
- Cunostinte de limba franceza – nivel mediu –avansat

BENEFICII OFERITE

Locuri disponibile: 8
Durata contractului : minim 2 luni
Locatia : Roubaix , Franta
Salariul brut : 9,67 euro/ora + diurna
Cazare si transport asigurate

DESCRIEREA FIRMEI

AGENTIE DE MUNCA TEMPORARA