Tamplar naval

Tjobs SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Tjobs este in cautare de tamplari navali care sa lucreze pe un santier naval in Franta.

Responsabilitati:
-realizarea fabricarii elementelor de design, a ramelor si a tuturor produselor care implica tehnica prelucrarii lemnului;
-realizarea interiorului navei cat si la realizarea exteriorului;
-izolare termica si/sau fonica;
-captuseala (punerea partitiilor de-a lungul corpului navei);
-fabricarea mobilierului: finisajul (rindea si raboteza), asemblarea (mandrina si masina de cepuit), modelarea, profilarea si finisajul (slefuire);
-montarea la bord: ajustarea mobilierului, fixarea si integrarea aparatelor electrice;
-montarea plafoanelor si a podelelor;
-fabricarea puntilor (punti din tec) si a mobilierului exterior (tec sau acaju);
-instalarea accesoriilor (accesorii exterioare);
-fabricarea butucilor din lemn taiati dupa forma cocii;
-citirea si interpretarea planurilor;
-pregatirea si realizarea debitelor.

CERINTE

-cunoasterea proprietatilor fizice a diferitelor specii de lemn;
-cunoasterea si respectarea regulilor de securitate;
-reprezentarea mentala a lucrarii terminate in cele 3 dimensiuni ale sale;
-analizarea unei lucrari si deducerea operatiunilor (utilaje) necesare pentru realizarea sa;
-cunostinte de sudura;
-precizie, minutiozitate, dovada de abilitate gestuala;
-abilitatea de a lucra atat individual cat si in echipa;
-diploma de tamplar.

BENEFICII OFERITE

Cazare asigurata
Transport Romania-Franta retur platit

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.