sudori MIG MAG - Franta

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru un renumit santier naval din FRANTA cautam SUDORI
Sudori MIG MAG – santier naval FRANTA
• Număr de poziții disponibile: 15
• Țara: Franta
• Durata contractului de muncă: 6 Luni – 2 ani
• Tip contract: full time

CERINTE

Cerințele jobului:
Sudorii trebuie sa aiba autorizatie Bureau Veritas!
•Profesie:
Pentru a aplica la job ai nevoie de 3 ani experiență ca Sudor
• Limbi străine: Engleză nivel Mediu sau Franceză nivel Mediu
• Permis de conducere: categoria B
Alte informații legate de job
• Pentru un renumit santier naval din FRANTA cautam SUDORI cu autorizatie Bureau Veritas
• Se vor construi aproximativ 27 nave militare din aluminiu.

Responsabilitati
• Experienta cu aparat de sudura Kemppi și Fronius,
• Procedeul de sudura: (asamblarea a două piese din metal, împreună, fie că sunt perpendiculare sau la un unghi),
• pozitiile de sudura in care se lucreaza sunt ( cap la cap, la colt, vertical, orizontal, cornisa, peste cap)
• grosimea materialelor este intre 3 -4 mm
• candidatii trebuie sa stie sa interpreteze plan si sa identifice dupa plan procedeul de sudura,
• experienta cu sârmă de aluminiu AWS ER 5183,
• Materiale cu care lucrează sunt: Aluminiu 5083 H111,
• Grosimea materialului este: mai mare sau egală cu 4 ale sudurii de colt, si mai mare sau egală de 5 pentru sudura cap la cap,
• În funcție de materialele din care se vor folosi alt tip de procedeu de sudare, de exemplu: pentru procesul de sudare MIG de aluminiu.
• Candidatii trebuie sa fie calificati pe DN 476 pentru MIG (Bureau Veritas)
• 131 (aluminiu) sau 135, 136 (oțel)
• Experiența cu desene tehnice;

BENEFICII OFERITE

Informatii suplimentare

Se lucreaza atat individual cat si in echipa
Candidatii trebuie sa isi asume responsabilitatile pentru piesele sudate
Program de lucru: Se lucreaza in schimburi, ora 6,00 – 14,00
14,00 - 22,00.
Perioada contractului - Minim 6 luni / până la 2 ani
Salariul - 2100E netto / lună
Cazare - oferita de angajator
Data incepere activitate 15 martie 2016
• Trnsportul RO – Franta este platit de catre angajat. Masina proprie constitue un avantaj!
• Concediu anual: 20 zile
• Asigurare medicala platita de catre Angajator
• ATENTIE!!! Se va sustine un interviu in limba franceza / engleza cu reprezentantii firmei angajatoare in care se verifica cunostintele conversationale ale candidatului.

• FIRMA BRAINS CONSULTING NU PERCEPE TAXE SI COMISIOANE DE LA APLICANTI !!!!

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.