Sudor MAG 136 BW/FW

TjobsRecruit

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru o companie din FRANTA cautam urgent SUDORI

Se lucreaza in domeniul naval.
Echipa de sudori lucreaza in special in atelierul, coca navei unde se sudeaza piese la sol sau la bordul navei
Se sudeaza piese de metal perpendicular, la unghi si cap la cap.

Procedeul de sudare difera in functie de materialele folosite si de aliajele lor (pentru toate materialele, se poate folosi procedeul TIG, totusi pentru otel: procedeul MAG, electrod invelit sau Arc scufundat, pentru aluminiu: procedeu MIG si pentru inox: MAG sau cu electrod invelit).

CERINTE

Resposabilitati:

-candidatii trebuie sa stie sa interpreteze plan si sa identifice dupa plan procedeul de sudura
-sa aleaga parametrii de sudura
-sa utilizeze unelte manuale si aparate semi-automate
-pozitiile de sudura in care se lucreaza sunt ( cap la cap, la colt, vertical, orizontal, cornisa, peste cap)
-grosimea materialelor este intre 3 -4 mm

Cerinte:

-experienta cu procedeele de sudura FCAW ( sudura cu sarma acoperita cu flux) si SMAW ( sudura cu electrod invelit)
-experienta cu urmatoarele tipuri de sarma : SMAW iso”E 42 4 B 42 H5” ELECTROD si FCAW iso “ T 42 4 PM 1 H5” SARMA TUBULARA
-calificare sau autorizatie NF EN 287-1
-experienta cu aparat de sudura KEMPY
-cunoasterea limbii franceze la nivel conversational

BENEFICII OFERITE

Nu se percepe nicio taxa, niciun comision.

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.