Sef Santier Franta (Instalatii electrice industriale / ind. nucleara)

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- studiaza, gestioneaza si pregateste documentele de executie inainte de a fi inmanate echipei (planuri electrice, jurnale de cabluri si planuri de trasee, liste de echipamente, standarde de montaj, scheme de conexiuni, etc)
- stabileste impreuna cu clientii, strategii de montaj si zonele de interventie ale echipelor
- intocmeste si lanseaza comenzile de materiale necesare echipelor de montaj, inclusiv materialele de protectia muncii
- impreuna cu seful de echipa, urmareste conformitatea activitatii de montaj si asigura comunicarea intre echipele IMSAT
- periodic contabilizeaza si centralizeaza rapoartele de activitate ale echipelor, transmitand informatiile superiorilor ierarhici
- pregateste situatiile lunare de facturare
- asigura fluxul de comunicare intre echipa aflata pe santier si managementul de la sediul central (cereri concediu, adeverinte medicale, eventuale situatii aparute inopinat, etc)
- gestioneaza problemele administrative legate de cazare si transportul echipei
- impreuna cu seful de echipa, este responsabil de buna conduita a echipei, atat in timpul cat si in afara programului de lucru
- monitorizeaza documentele personalului prezent pe santier: fisa de aptitudini, diferite autorizatii necesare, verifica starea tehnica a autovehicolelor, etc. Semnalizeaza superiorilor eventualele probleme aparute
- trebuie sa pastreze confidentialitatea informatiilor, adoptand un comportament adecvat in acest sens

CERINTE

Pozitia este pe santierele noastre din Franta si se subordoneaza Managerului de Proiect.
Studii: absolvent facultate profil electric (electrotehnica, energetica)
Limbi straine: franceza nivel avansat este cerinta eliminatorie; engleza avansat
Experienta: minim 5 ani pe o pozitie similara (Sef santier) in domeniul instalatiilor electrice si minim 10 ani experienta totala dupa absolvirea facultatii.
Experienta de lucru in industria nucleara este absolut necesara.
Cunostinte software: Microsoft Office, Autocad 2D
Bune abilitati organizatorice, atentie la detalii, capacitate de analiza si sinteza, bune abilitati de comunicare, seriozitate, discretie.
Disponibilitate la deplasari in tara si strainatate.

BENEFICII OFERITE

Se ofera un pachet salarial atractiv intr-un mediu de lucru profesionist si expunere internationala

Numai candidatii selectati vor fi contactati

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale