Schelar/montator constructor de schele

SC Aria Public SRL-D

Job expirat

RESPONSABILITATI

Durata misiunii pana in Decembrie cu posibilitate de prelungire in 2016
Descriere profil
O societate de munca temporara din Franta, cu o cifra de afaceri de 14 milioane EUR in 2014 cauta pentru unul dintre clientii lor
bazati in Montpellier schelari. Candidatii ideali sunt cei care au mai lucrat in strainatate, cu initiativa si o conditie fizica buna.
Unul dintre cei 3 candidati care vor forma echipa de schelari trebuie sa detin permis de conducere categoria C. Se asigura un
curs de autorizare pentru montare/constructie de schele care dureaza 4 zile.
Conditii salariale:
Conditii salariale: 11 EUR net pe ora/11.5 EUR net pe ora pentru posesorul carnetului de conducere categoria C.
Salariul net variaza de la 1628 eur la 1762 net, calculat la 37 de ore pe saptamana
Exista posibilitatea de a efectua ore suplimentare; orele suplimentare se vor plati in plus conform legislatiei Franceze.
Experienta necesara: Experienta de minim 2 ani in domeniu.
Cerinte

CERINTE

- Cunoștințe de limba franceza la nivel conversațional pentru unul din membrii echipei
- Experienta in domeniu minim 2 ani
- Deținerea unui permis de conducere cat. B si cat. C
- Deținerea unei mașini personale și disponibilitatea de a se deplasa cu ea constituie avantaj
- Abilitatea de a lucra independent si in echipa
- Abilitati de lucru manual, conditie fizica, stabilitate, auto-disciplina, o vedere si un auz bun.
Responsabilitati:
- ridicarea, dezasamblarea, adaptarea diferitelor tipuri de schele si altor structuri similar
- Schelarul calculeaza si selecteaza numarul de bare pentru schele, platforme, scânduri si alte materiale pentru ridicarea si fixarea anumitor schele - ridica, dezmembreaza si adapteaza diferitele tipuri de schele si structuri din otel în jurul sau în interiorul cladirii, de exemplu atunci când se repara hale, platforme, stadioane etc., precum si bariere de protectie de tot felul pe acoperisuri - asambleaza, dezasambleaza si adapteaza platforme fixe si mobile de toate felurile - ridica, dezasambleaza si adapteaza structuri tubulare la pavilioanele din expozitie, în hale si turnuri pe baza de proiecte existente si de calculatii. - Munca se desfasoara pe santiere de constructie, în aer liber si în interiorul cladirilor, se lucreaza la înaltime uneori si în locuri greu accesibile în conditii de vreme schimbatoare. Limbi straine: Franceza – nivel conversational pentru unul din membrii echipei Educatie: liceu/scoala profesionala Competente specifice: Permis de conducere (Cat B) si C

BENEFICII OFERITE

Program de muncă: de Luni – Vineri Cazarea este asigurată de către angajator cu o participare forfetara a angajatului de 80 de EUR pe luna. Posibiliatatea de a efectua ore suplimentare. Acestea se platesc ( primele 8 ore 125% restul cu 150%) Clientul asigura si echipamentul de protectie

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutarea si plasarea fortei de munca in strainatate