Programator/software developer/programmeur

Mirix Ingenierie

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea si intretinerea aplicatiilor informatice;
Atingerea obiectivelor postului si rezolvarea problemelor specifice postului;
Relationare cu echipa de proiect;
Mentoring pentru membrii echipei mai putin experimentati.

CERINTE

Absolvent de studii superioare;
Experienta minima 2 ani ca programator
Cunoasterea unuia sau unora din imbajele de programare: C #, Asp.NET, Webform, Visual Studio, SQL Server,JAVA EE, ECLIPSE, STRUTS1, STRUTS2, SPRING, HIBERNATE,PHP 5 objet, HTML5, CSS3, JavaScript, jQuery, Ajax
Cunoștinte medii de limba franceza cu posibilitati de invatare rapida.
Abilitati de lucru in echipa, de comunicare si de planificare și organizare.
Adaptabilitate la medii profesionale in schimbare.

BENEFICII OFERITE

- un pachet salarial motivant (minim 2300 € net lunar);
- asigurarea dobandirii de certificate de competente informatice;
- facilitare locuinta;
- contract de munca pe perioada nedeterminata;
- informare si consiliere pentru integrare;
- dobandirea de experienta profesionala in ritm accelerat determinata de lucrul pe proiecte la diversi beneficiari.

MIRIX Ingénierie este o companie de prestări servicii informatice specializată în soluţii IT, instrumente software şi baze de date relaţionale. Oferim o gamă completă de servicii atât în dezvoltarea proiectelor cât şi în implementarea lor, de la proiectarea sistemului până la gestionarea programului.
www.mirix.com