Programator PHP si JAVA

LODGIS

Job expirat

RESPONSABILITATI

De peste 15 ani, Lodgis dezvolta un model de afaceri inovator ce se bazeaza în mare parte pe internet, ceea ce ne permite sa fim astazi o referinta absoluta în domeniul închirierilor în Paris.
Cu ajutorul unei echipe multinationale de peste 65 de colaboratori si peste zece limbi vorbite, Lodgis comercializeaza astazi mai bine de 7500 de apartamente, primind o clientela internationala.

Se cauta un programator PHP & JAVA, pentru un contract încheiat pe durata nedeterminata, bazat în al 2-lea arondisment din Paris.

Responsabilitati :
Sa fie responsabil cu diverse dezvoltari (în principal PHP si JavaScript)
Sa participe la conceptia si dezvoltarea de noi aplicatii
Sa contribuie la mentenenta evolutiva si corectiva a diferitelor site-uri si aplicatii
Garant al calitatii produselor (teste unitare si de integratie) si a documentatiei lor
Sa fie responsabil cu implementarea si sa garanteze starea buna a serverului de productie
Sa asigure un rol de support pentru echipele interne
IT-ul este in centrul meseriei noastre… ceea ce vei produce este asteptat de toata lumea !

CERINTE

Profilul candidatului :
Iti place munca în echipa ? Este important în egala masura sa te intelegi si cu echipa IT, dar si cu « non informaticienii ».
De formatie inginer, beneficiezi de o prima experienta profesionala de cel putin 2 ani în timpul careia ai dezvoltat si conceput, o aplicatie de la A la Z.
Ai cunostinte bune în :
* PHP : Zend sau Symfony
* JavaScript: Angular JS sau un framework asemanator
* HTML, CSS, SQL
* De preferinta cu o experienta de programator în Delphi ou C++

BENEFICII OFERITE

De ce sa te alaturi noua ?
* salariu fix + prima
* bonuri de masa
* decontare transport
* Abilitatile tale sunt în centrul activitatii noastre
* O întreprindere ce inoveaza continuu
* Responsabilitati importante si un mediu formator
* Munca într-o echipa cu diverse competente
* Provocari diverse si interesante

Daca iti place foosball-ul, esti binevenit !